PAYLAŞIN
KAYDIRIN

TARİHÇEMİZ

Gelecege Yeşil Bir Dünya İçin Tüm Gücümüzle En İyi Projelere İmza Atmaya Devam Edeceğiz

ŞİRKETİMİZİN TARİHÇESİ

Serfen İnşaat, Ankara’nın mülkiyetindeki inşaat şirketi olan, Serfen, merkezi Ankara olan Yönetim Kurulu Başkanımız Serkan AYAZ tarafından tarafından kuruldu.

      


                    TARİHÇEMİZ

               
          
      


                     

1975 yılında SERFEN İNŞAAT KOLL ŞTİ. firması kurulmuştur. Firmanın, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü için bu unvanı ile tamamlanan ilk müteahhitlik işi KÖPRÜÇAY SAĞ SAHİL AKSU POMPAJ SULAMASI İNŞAATI (1975–1976) işidir.

1977 yılında Kayalıköy ve Süloğlu Sulamalarının kanalet ihtiyacını karşılamak için Kırklareli İnece ilçesinde kanalet fabrikası kurularak şebeke inşaatlarının yanı sıra kanalet üretimi konusunda da faaliyete başlanmıştır. Böylece her yıl yeni gelişmeler kaydedilmiştir.

1982 yılında KOÇ Holding + DOĞAN Holding + SERFEN İnşaat ortaklığı ile kurulan KOZA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye'de Avrupa İskân Fonu'nun kredilendirdiği ilk özel sektör projesi olarak yaptırılan İstanbul Koza Evlerinde; toplam 11 blok ve 530 konut tünel kalıp sistemi kullanılarak Kanalet İnşaat tarafından inşa edilmiştir.

NARPAK Narenciye Paketleme Ltd. Şti.’ni Finike’de kurulu paketleme tesisi ile devralarak, 1982-1986 yılları arasında narenciye ihracatında ödüller almaya hak kazanmıştır.

1987 yılında sosyal sorumluluk bilinci içinde SERFEN EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI kurularak öncelikle eğitim alanında "daha iyi bir toplum" yaratılmasına katkıda bulunmak amacı ile bugüne kadar üç tane ilköğretim okulu inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmıştır. Ayrıca bu vakıf aracılığıyla, Kanalet bünyesinde çalışan maddi imkânı yetersiz personelin ailelerine eğitim ve sosyal yardımda bulunulmaktadır.

DOĞUŞ İnşaat + SERFEN İnşaat ortaklığı ile ANTBETON Antalya Hazır Beton ve İnşaat Sanayi A.Ş. firması kurularak Antalya’da hazır beton tesisi kurulması için çalışmalar yürütülmüştür

1992 yılında Sovyetler Birliğinin dağılması ile merkezi Minsk şehrinde bulunan BELARUS DEVLETİ İnşaat Bakanlığıyla ortak BELTURKINVEST Ltd. firması kurularak inşaat ve çimento fabrikası kurulumu hakkında yapılan çalışmalar neticesinde, 1992-1997 yıllarında TÜRKİYE-BELARUS arasında BARTER sistemi ile ticaret yapılmıştır.

SERFEN İNŞAAT ve TİCARET KOLL. ŞTİ. pek çok önemli ve büyük eserlerin yapımını gerçekleştirmiş olup tamamladığı işlerle her seviyede (sınırsız) Müteahhitlik Karnesi almaya hak kazanmış ve Türkiye inşaat sektöründe saygın firmalar arasında yerini almıştır.

Kolektif Şirket statüsünün bazı konularda yetersiz kalması nedeniyle, 1994 yılında SERFEN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması kurularak inşaat sektöründe yeni ve daha büyük sorumluluklar almaya Anonim Şirket statüsü ile devam edilmektedir.

Baraj, Sulama ve Taşkın Koruma projelerinde mühendislik ve müşavirlik faaliyetlerinde bulunmak üzere SERFEN PROJE SAN. VE TİC. A.Ş. firması kurulmuştur.

1997 yılında şantiye tesislerine temiz ve güvenilir akaryakıt sağlamak amacıyla SERFEN PETROL MADEN YAPI ENDÜSTRİ TURİZM SAN. VE TİC. A.Ş. firması kurulmuş olup halen grubun Ticaret firması olarak faaliyete devam etmektedir.

1999 yılında GÜRALLAR-HERİŞ Seramik + SERFEN İnşaat ortaklığı ile kurulan ANTALYA GÜRAL PORSELEN Ticaret A.Ş. ile Güral Porselen ve ART Cam Akdeniz Bölge Bayiliği ve Perakende Mağaza işletmeciliği üstlenilmiştir.

Firma ilk kurulduğu tarihten bugüne, büyüklük ve kabiliyet bakımından oldukça farklı olmasına rağmen kalite, yüksek standart, kendisine duyulan güven ilkeleriyle, yapılan her işte mükemmellik taahhüdünü korumakta ve bu ilkeleri daha da geliştirerek faaliyetini sürdürmektedir.


.
 

 

 
2020 © Serfen İnşaat San.ve Tic.A.Ş. / Tüm hakları saklıdır. - Tasarım ve CMS: OZKI
SAYFA BAŞINA DÖN