Haberler

Bodrum Turizmi İçin Dev Altyapı Yatırımı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Muğla Bodrum İçmeler, Kızılağaç, Çiftlik Yalı, Torba Mahalleleri Kanalizasyon Hatları ve Bağlantılı Alt Yapı Tesisleri Yapım İşi" projesinin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Bakan Ersoy, aslen büyükşehir belediyelerinin konusu olan altyapı işlerinin yapımına, 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'belediyelerin yetersiz olduğu durumlarda destek verilmesi' talimatı gereği Bakanlık olarak müdahil olduklarını ifade etti.

İlk etapta 2634 sayılı Turizm Teşvik Yasası'nda bir düzenleme yapıldığını anlatan Bakan Ersoy, düzenlemeyle Kültür ve Turizm Bakanlığına arıtma, altyapıları yapma, devir alma ve işletme yetkisi verildiğini hatırlattı.

Yasal düzenlemenin ardından ilk başvurunun Antalya Büyükşehir Belediyesinden geldiğini belirten Bakan Ersoy, ''Serik bölgesinde Belek ve Kadriye turizm bölgelerinin kanalizasyon, kolektör ve altyapı arıtma tesisleri yapım işi konusunda bize başvurdular. 63 bin metreküp gün kapasiteli bu yatırımı biz 2019 sonunda hızla başlattık ve çok hızlı bir şekilde yatırımı sona getirdik. İnşallah 2021 Nisan ayında 250 milyon liralık bu yatırımı hayata geçireceğiz.'' diye konuştu.