Haberler

Ömerli Tarihin En Büyük Alt Yapı Ve İçme Suyu Yatırımına Başlandı

Mardin'in Ömerli İlçesi'nin 100 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan 50 milyon liralık dev alt yapı projesinin temeli atıldı.

Mardin'in Ömerli İlçesi'nde, 50 milyon liraya mal olacak dev yatırımla tarihinin en büyük alt yapı ve içme suyu projesinin temeli atıldı. Gerçekleştirdiği yatırımlarla Ömerli İlçesinin her alanda yaşanabilir olmasını sağlayan AK Partili Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, 15 bin nüfuslu şehrin gelecekteki 100 yıllık içme suyu ve kanalizasyon ihtiyacını gidermek için çalışmalara başlandı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ömerli Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Zeki İpekşen ile kamu kurum ve kuruluşların amirlerinin katılımıyla İçme Suyu ve kanalizasyon çalışmalarının yapılacağı alanda kurban kesimi ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) ve Ömerli Belediyesi İşbirliğinde hayata geçirilen içme suyu ve kanalizasyon projesi kapsamında şehir merkezindeki Yeni Mahalle, Şafak ve Cumhuriyet Mahalle'lerinde 31kilometrelik kanalizasyon ve içme suyu hattı döşenecek. Bir yıl içinde tamamlanması planlanan proje halkın hizmetine sunulacak. Kurban kesimi ve yapılan duaların ardından Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ve beraberindekiler çalışmaların yapılacağı alanda incelemelerde bulundular.

 

"ÖMERLİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİZ"

Törende Vali Mahmut Demirtaş, Ömerli ilçesinde devam eden ve yapılması planlanan projeler ile ilgili yaptığı konuşmada, ilçenin tarihinde ilk defa yoğun yatırımların gerçekleştirildiğini belirterek, "Kurban Bayramı'ndan kısa bir süre sonra ilçede doğalgaz çalışmalarına da başlayacağız. 31 kilometre içme suyu, 31 kilometre kanalizasyon ve yaklaşık 2 bin 600 metre kısmi yağmur suyu şebekesini yapıyoruz. Bunlar hakikaten büyük yatırımlar. Nasip olursa Hükümet Konağı ve Kapalı Semt Pazarı da yapacağız. Ömerli ilçemizi artık daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın destekleriyle Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve halkımızla birlikte ele ele vererek inşallah bu yatırımları gerçekleştireceğiz." dedi.